دستگاه های لیزر

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد در ایران

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد در ایران

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد در ایران : بی شک یکی از سوالات مهم پزشکان این است که بهترین دستگاه لیزر موهای زائد در بازار کدام است و چه دستگاهی برای متقاضیان بهتر است؟ معمولا میان مردم از فناور الکساندرایت بیشتر صحبت می‌شود و به نوعی از این دستگاه به عنوان بهترین دستگاه لیزر موهای زائد به هم معرفی می‌کنند، از آنجایی که این فناوری معمولا برای کلیه طیف‌های پوستی بخصوص پوست‌های تیره و سبزه به پاسخگویی درستی ندارد و حتی در برخی مواقع در پوست‌ها تیره موجب سوختگی، از بین نرفتن کامل مو و دو رنگه شدن پوست شود به صورت جهانی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. در ادامه قصد داریم به صورت کامل و جامع به بررسی بهترین دستگاه لیزر موهای زائد در ایران بپردازیم.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

به لحاظ علمی باید گفت بهترین دستگاه لیزر موهای زائد از نظر عملکرد، ایمنی و پاسخگویی دستگاهی است که از تمام سه فناوری دایود، الکساندرایت و ان دیگ به صورت همزمان در آن بکار رفته باشد، این چنین دستگاه لیزری دارای انعطاف پذیری بالایی است و برای کلیه طیف‌های پوستی 1 تا 6 جوابگویی بسیار بالایی داشته باشد.

نکته قابل توجه در مورد کلیه دستگاه‌های لیزری به این صورت است که میزان اثرگذاری و پاسخ‌دهی این دستگاه فقط به فناوری استفاده شده در این دستگاه بستگی ندارد. اکثر موارد دیگر می‌تواند در بهبود نتایج لیزر تاثیرگذار باشد و یا تضعیف کند.

برخی از این موارد متشکل از:

 • محدودیت تعداد شات لیزر
 • قطر پرتوی لیزری
 • وقفه‌ های بین شات‌ ها
 • سیستم خنک کننده

به طور مثال برخی از دستگاه‌ها به سیستم خنک کننده مجهز است، برخی از دستگاه‌های پیشرفته‌تر به چیلر داخلی مجهز است که درمانی بدون درد را برای بیماران به همراه دارد. روش‌ها و سیستم‌های خنک‌سازی در تاثیرگذاری و پیشگیری از عوارض لیزر موهای زائد بسیار تاثیرگذار است.

هر بافتی براساس قانون اپتیکی رنگ مخصوص خود را جذب می‌کند، دستگاه لیزر می‌بایست با در نظر گرفتن رنگ پوست و ضخامت موی متقاضی انتخاب شود و از فناوری سازگار با رنگ پوست فرد استفاده شود.

ضخامت مو و رنگ پوست هر شخص در اثربخشی دوره درمان بسیار تاثیرگذار است، به نوعی تغییر تیپ پوستی در افراد اهمییت زیادی در نتایج دوره درمان لیزر دارد.

در اکثر مواقع رنگ پوست پا، دست و یا شکم افراد با رنگ پست سایر نواحی بدن همچن زیربغل یا ناحیه بیکینی متفاوت است. هرچه یک فناوری لیزر با شرایط متقاضیان سازگاری داشته باشد، نتایج ماندگارتر و بهتری را در پی دارد.

نکته مهم در خصوص دستگاه‌های لیزر این است که یک دستگاه با کیفیت و عملکرد بالا می‌بایست به سیستم خنک‌کننده قوی، قطر تابش مناسب و همچنین وقفه‌های تابشی ایمن مجهز باشد تا کلیه بیماران درمانی بدون درد و جوابدهی درست را تجربه کنند.

نکته‌ایی دیگر در این باره در زمان انتخاب دستگاه لیزر برد و پاور دستگاه است، پاور و برد با هم رابطه مستقیمی دارند و هر دو با هم می‌بایست با هم مورد بررسی قرار بگیرند.

وجود پاورها و بردهای متعدد در بسیاری از لیزرها سبب می‌شود تا درگیری بخش‌های مختلف با هم کاهش داده شو و علاوه بر اینکه طول عمر دستگاه، شات واقعی برای لیزر فراهم شود.

به صورت کلی میزان اثربخشی استفاده از لیزر موهای زائد فقط به فناوری آن وابسته نیست، بلکه به یکسری موارد مانند عوامل اپراتوری و سخت افزاری بستگی دارد.

سیستم خنک کننده قوی، برد الکترونیک و پاور دستگاه و سایر موارد همه با هم در نتیجه پایانی پاسخ‌دهی لیزر بسیار تاثیرگذار هستند و قادر هستند تجربه استفاده از آن را رضایت بخش و یا نامطلوب کنند.

باید این مورد را بدانید که در زمان انتخاب دستگاه به هیچ وجه فقط به اعداد درج شده روی کاتالوگ دستگاه توجه نکنید، زیرا کلیه عوامل تاثیرگذار در انتخاب یک لیزر در کنار هم معنا خواهند داشت و صرفا نباید با بررسی یک بخش و بدون در نظر گرفتن نظر مشاوران تخصصی نسبت به انتخاب دستگاه برای درمان اقدام کنید.

بهترین دستگاه های لیزر موهای زائد

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد در ایران: دستگاه مبتنی بر لیزر الکساندرایت

لیزر با دستگاه الکساندرایت از جمله دستگاه‌های لیزر است که در بسیاری از کلینیک‌های زیبایی از آن برای از بین بردن مهای زائد استفاده می‌شود.

این دستگاه جزو سریع‌ترین و بهترین دستگاه‌های لیزر موهای زائد است که در از بین بردن موهای زائد بسیار قدرتمند هستند.

دستگاه مبتنی بر لیزر الکساندرایت

طول موج این دستگاه به صورت مستقیم در فولیکول و ریشه مو نفوذ کرده و قادر ست به صورت کلی مو را از بین ببرد. لیزر الکساندرایت و استفاده از آن برای افرادی که پوست‌های روشنی درند بسیار مناسب است و فواید زیادی دارد، به همین سبب به خوبی می‌تواند موهای زائد این افراد را از بین ببرد.

اما افرادی که پوست تیره‌ایی دارند در انتخاب این دستگاه باید بیشتر دقت کنند و از دکتر یا اپراتور دستگاه بخواهند تا از سیستم خنک کننده برای آن‌ها استفاده کند تا در نهایت بتواند ریشه موی آن‌ها را از بین ببرد.

از جمله مواردی که باید پیش از انتخاب دستگاه برای پوست خود توجه کنید این است که دستگاه الکساندرایت از انواع متعددی برخوردار است و هرکدام از آن‌ها ویژگی‌های متعددی دارند.

نحوه عملکرد دستگاه لیزر الکساندرایت ۲۰۲۱

عملکرد این دستگاه به این صورت است که طول موج نور آن با استفاده از انرژی بالا به ناحیه هدف تابیده شده و گرما ایجاد خواهد کرد.

این حرارت و گرما فولیکولهای مو را هدف گرفته و در نهایت فولیکولهای مو از ریشه بیرون می‌‌آیند، به مرور زمان رشد آن‌ها کم خواهد شد و با تمدید جلسات لیزر مو 80 تا 90 درصد موهای بدن را از بین می‌برد.

چه نوع مشکلات پوستی با لیزر الکساندرایت درمان می شود؟

 • درمان واریس
 • درمان رگ ‏های عنکبوتی
 • پاک کردن تتو
 • لک‏ هایی که بدلیل کهولت سن بر روی پوست ظاهر می ‏شوند.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد در ایران: دستگاه مبتنی بر لیزر دیود

دستگاه لیزر دیود (دایود) در جهت لیزر موهای زائد مورد استفاده قرار می‌گیرد و در کنار برندهای رقیب، مدل جدیدتری در بازار محسوب می‌شود. دلیل نامگذاری این دستگاه این است که منبع انرژی آن‌ها به صورت نیمه هادی است.

نیمه هادی‌هایی که با نام دایود شناخته می‌شوند از طول موج تولیده 800 تا 810 نانومتر برخوردار است، به نوعی از طول موج طولانی‌تری برخوردار است.

دستگاه دایود لیزر موهای بدن در بین کاربران محبوبیت بیشتری دارد، زیرا با طول موج ذکر شده برای نفوذ به عمق پیاز مو استفاده می‌شود.

این سیستم قادر است به درستی عمل کند و به نوعی توانایی حذف موهای ضخیم و تیره را دارد، به همین سبب دستگاه لیزر دایود در مردانی که به دنبال حذف موهای سینه، صورت و سایر نواحی هستند پاسخ درستی است.

دستگاه مبتنی بر لیزر دیود

مزایای دستگاه لیزر دایود

 • مزیت اول: بازدهی آن بر روی طیف گسترده‌ای از تیپ پوستی‌، دستگاه لیزر مو دیود در طول موج ‌های مختلفی تنظیم می‌شود، این قابلیت به اپراتور این قابلیت را می‌دهد که طول موج خروجی را با توجه به رنگ پوست شما تنظیم کند.

هرچند پوست روشن از بازدهی بهتری در از بین بردن موهای زائد برخوردار است، اما برای پوست‌ها تیره‌تر بهتر پاسخ می‌دهد.

 • مزیت دوم: طیف بالای عمق نفوذ امواج است، دستگاه لیزر دایود از عمق نفوذ 808 نانومتری برخوردار است و به نوعی تسلط درستی بر ملانین‌ها دارد.

در حقیقت این مورد یکی از ویژگی‌های منحصربه فرد این دستگاه است که یکی از مناسب‌ترین فناوری‌های لیزر موهای زائد محسوب می‌شود.

بعبارت دیگر قابلیت رنگدانه‌سازی و رشد مجدد موهای زائد با استفاده از دستگاه لیزر دایود نسبت به سایر روش‌ها کمتر است، در طول درمان از فناوری ویژه خنک‌سازی پوست استفاده می‌شود، به همین سبب درد کمتری را حس خواهید کرد.

معایب دستگاه لیزر دایود

پس از لیزر، رنگ پوست تغییر خواهد کرد و به نوعی یکی از کاستی‌های این روش محسوب می‌شود، هرچند این تغییر رنگ به مرور ترمیم شده و پوست به حالت قبل برمی‎‌گردد.

ضعف دیگر، بازدهی پایین این دستگاه است، برای از بین بردن موهای زائد باید حتما به مراکز معتبر و با تجربه مراجعه کنید.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد در ایران: جدیدترین دستگاه لیزر موهای زائد

 • دستگاه لیزر موهای زائد الکساندرایت (alexandrite laser)
 • دستگاه لیزر موهای زائد دایود (Diode laser)
 • دستگاه لیزر موهای زائد ان دی یاگ ( ND YAG laser)
 • دستگاه لیزر موهای زائد روبی (Ruby laser)

معرفی جدیدترین و بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

یکی از بهترین و جدیدترین دستگاه‎‌های لیزر که در جهان شهرت زیادی دارد و به نوعی قابلیت‌های بسیاری در خصوص لیزر موهای زائد در خود دارد به دستگاه لیزر اسکلیپیون مدیو استار پرو اختصاص دارد.

۴ ویژگی ممتاز دستگاه لیزر اسکلپیون مدیو استار پرو

 • وجود ویژگی های تخصصی در این دستگاه
 • مناسب برای انواع پوست ها
 • مناسب برای انواع مو
 • هزینه مناسب

سخن آخر

یکی از آسان‌‌ترین و موثرترین روش‌های از بین رفتن و خلاص شدن از موهای زائد بدن برای آقایان و خانم‌ها استفاده از دستگاه‌های لیزر است که معمولا در کلینیک‌های زیبایی پوست و مو زیر نظر دکتر صورت می‌گیرد.

معمولا افراد با مراجعه به این کلینیک‌ها، با دکتر مربوطه آشنا شده و با بررسی مواردی همچون ضخامت مو و رنگ پوست فرد، دستگاه مناسب از سوی دکتر اعلام می‌شود تا به فرد آسیبی وارد نشود.

اگر برایتان سوال شده است که چرا باید دستگاه لیزر موهای زائد بدن برای هر پوست و مویی تشخیص داده شود، به مواردی که در مطالب بالا به آن اشاره کرده‌ایم مراجعه کرده و با دقت مطالعه کنید تا با دلیل این کار آشنایی درستی داشته باشید و در نهایت بهترین دستگاه لیزر موهای زائد را برای خود انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.