مجله زیبایی

بهترین لیزر موهای زائد خانگی + طرز استفاده از لیزر خانگی و نکات ایمنی

بهترین لیزر موهای زائد خانگی

بهترین لیزر موهای زائد خانگی – شاید برایتان سوال باشد که بهترین دستگاه لیزر خانگی برای رفع موهای زائد بدن و صورت در دنیا چیست؟ یا چه دستگاهی برای شما مناسب است؟ در ادامه قصد داریم به شما در جهت انتخاب بهترین لیزر موهای زائد خانگی کمک کنیم.

دستگاه لیزر خانگی

دستگاه لیزر خانگی یکی از دستگاه‌های کاملا کاربردی است که امروزه از طرفداران متعددی برخوردار است، این دستگاه به واسطه خانم‌ها به صورت ویژه مورد استقبال قرار گرفته است زیرا آن ها را کمک می‌کند تا هزینه و زمان کمتری را برای برطرف کردن موهای زائد صرف کنند.

براساس بررسی‌های صورت گرفته و آمارها، هر خانم به صورت میانگین 72 روز از زندگی خود را برای برطرف کردن موهای زائد خود در نظر می‌گیرند. حتی آمار عجیب‌تری وجود دارد که نشان دهنده این است که هر شخص حدودا 10000 دلار در زندگی برای این کار هزینه می‌‌کند.

اما به شما این اطمینان را می‌دهیم که برای این کار راه‌حل آسان‌تر و طولانی مدتی نیز وجود دارد. دستگاه لیزر خانگی قادر است با هزینه کم، عملکردی آسان و بازدهی طولانی مدت این مشکل را برطرف سازد.

کدام نوع از دستگاه لیزر خانگی برای شما مناسب است؟

به احتمال زیاد تا به اکنون شنیده‌اید که اگر فردی از پوست روشن و موهای تیره برخوردار باشد، برای برطرف کردن موهای زائد خود بهترین نتیجه را تجربه خواهد کرد، نگران نباشید اگر شما جزو این دسته نیستید اشکالی ندارد، امروزه دستگاه‌های متنعی برای رنگ پوست و رنگ موهای متنوع وجود دارد و به نوعی کافی است شما دستگاه مناسب خود را بیابید.

کدام نوع از دستگاه لیزر خانگی برای شما مناسب است؟

رنگ پوست

به صورت کلی پزشکان از مقیاس Fitzpatrick برای دسته بندی رنگ پوست استفاده می‌کنند. در این مقیاس، رنگ پوست افراد به 6 دسته و به نوعی براساس میزان رنگدانه در پوست تقسیم می‌شود.

در صورتیکه شما کمترین مقدار رنگدانه را داشته باشد، نمره 1 را دریافت خواهید کرد، افرادی که پوست آن‌های بیشترین میزان رنگدانه را دارد نمره 6 را دریافت می‌کنند.

قیمت دستگاه لیزر بدن + نکاتی که قبل از اقدام به خرید دستگاه لیزر باید به آن توجه کنید

بهترین لیزر موهای زائد خانگی

معمولا واژه بهترین زمانیکه کنار یک دستگاه قرار بگیرد این قون قلب را به افراد می‌دهد که افراد متعددی از این دستگاه رضایت دارند. به همین سبب می‌توان به آن اعتماد کرد. در ادامه قصد داریم یکی از بهترین دستگاه‌های لیزر موهای زائد را معرفی کنیم.

دستگاه Philips Lumea BRI956 Prestige

دستگاه فوق یکی از قدرتمندترین و بهترین لیزرهای خانگی است که در بازار به فروش می‌‎رسدو طراحی منحنی خروجی لیزر موجب می‌شود به درستی با فرم بدن فرد مطابق داشته باشد و عملکرد بهتری را ارائه کند.

می‌توانید تنظیماتی برای رنگ پوست و موی خود در نظر بگیرید تا بهترین عملکرد را برای ویژگی‌های شما داشته باشد.

این قابلیت تنظیم سبب می‌شود تا کارایی بالای این لیزر برای افراد بسیاری مناسب باشد، این مسئله موجب شده تا دستگاه Philips Lumea BRI956 Prestige به یکی از پرفروش‌ترین محصولات در سراسر جهان محسوب شود.

بطورکلی بعد از انجام 3 دوره لیزر با استفاده از این دستگاه، 92 درصد از موهای زائد شما برطرف خواهد شد.

زمانیکه در حال استفاده از دستگاه هستید، دستگاه به صورت خودکار میزان و تراکم موها در هر منطقه را تشخیص می‌دهد و به نوعی شدت لیزر با توجه به آن در لحظه تنظیم خواهد شد.

این هوشمندی بالا از جمله نکات مثبت اصلی فیلیپس است. این دستگاه قادر است تا 4 فعالیت را ارائه دهد که هریک مخصوص بدن، زیربغل، صورت و ناحیه بیکینی است.

دستگاه Philips Lumea BRI956 Prestige

شما قادر خواهید بود تا با استفاده از این دستگاه در هریک از این نواحی، سری مربوطه را آن وصل کنید تا فرآیند بهتر و تخصصی‌تر را به واسطه این لیزر انجام دهد. هریک از این سری‌ها از ویژگی‌های مخصوصی برخوردار است.

اتصال هریک از این سری‌ها به دستگاه تنظیمات اختصاصی آن ناحیه از بدن را روی لیزر اعمال خواهد کرد تا درمان بهتری به شما ارائه کند.

این مسئله نشان دهنده این است که دستگاه فوق کامل و تخصصی است و از کارایی کاملا خانگی ارائه می‌دهد.

شما در کنار این دستگاه یک آداپتور مسافرتی هم دریافت خواهید کرد تا بتوانید در هر نقطه از جهان از این دستگاه به خوبی استفاده کنید.

در زیر با انواع کلاهک‌های مختلف این دستگاه آشنا خواهید شد:

 • کلاهک مخصوص بدن: محدب شکل و با دریچه ای به اندازه 4.1 سانتی متر مربع
 • کلاهک مخصوص صورت: تخت است و دریچه آن 2 سانتی متر مربع می باشد (یک فیلتر اضافه نیز دارد)
 • کلاهک مخصوص زیر بغل: مقعر شکل و با دریچه ای به اندازه 3 سانتی متر مربع
 • کلاهک مخصوص ناحیه بیکینی: مقعر شکل با دریچه ی 3 سانتی متر مربع (یک فیلتر اضافه دارد)

دستگاه لیزر خانگی Philips Lumea BRI956 Prestige

بهترین دستگاه های لیزر موهای زائد

بهترین لیزر موهای زائد خانگی : طرز استفاده از لیزر خانگی

پس از اینکه دستگاه لیزر موی زائد خود را خریداری کردید، پیش از استفاده باید نسبت به آماده سازی آن اقدام کنید. یعنی پیش از استفاده از دستگاه لیزر مطمئن شوید که دستگاه به صورت کامل شارژ شده و به کلیه دستورات ایمنی در بروشور دستگاه عمل کنید.

پیش از استفاده از لیزر موهای بدن، پوست را تمیز و خشک کنید.

تعداد درمان‌های موردنیاز شما و همچنین نحوه استفاده به دستگاه و رشد موهای شما کاملا بستگی دارد. نکته اصلی این است که میزان استفاده شما از دستگاه لیزر خانگی می‎‌بایست به صورت مداوم باشد تا در نهایت نتیجه دلخواه خود را کسب کنید.

نکات ایمنی استفاده از دستگاه لیزر خانگی

نتایج لیزر موهای زائد هنگامیکه به واسطه متخصص پوست صورت گیرد قابل پیش بینی است،اما سازمان غذا و دارو تنظیم دستگاه لیزر موهای زائد خانگی را برعهده ندارد لذا نتایج و ایمنی تضمین نمی‌شود.

رنگ طبیعی پوست و رنگ موی شما در میزان تاثیر دستگاه لیزر در رفع موهای زائد بدن تاثیر زیادی دارد، لیزر موهای زائد روی افرادی که رنگ چوست روشن و موهای تیره دارند بهتر عمل می‌کند.

برخی عوارض جانبی همچون سوزش و تاول زدگی در همه کاربران احتمال دارد، پیش از استفاده از دستگاه لیزر خانگی، کلیه دستورالعمل‌های موجود در دستگاه خود را بخوانید تا از آسیب دیدگی شدید جلوگیری کنید.

با اینکه استفاده از دستگاه لیزر عارضه جابی مخرب ندارد، اما خوب است چند روز پس از استفاده از دستگاه لیزر موهای زائد، از قرارگیری در تابش نورخورشید خودداری کنید. انجام این کار موجب کاهش خطر عوارض جانبی می‌شود.

نکات ایمنی استفاده از دستگاه لیزر خانگی

بهترین لیزر موهای زائد خانگی: دستگاه لیزر خانگی خوبه؟

بین روش‌های درمانی رفع مو زائد دستگاه‌های لیزر کلینیکی بیشترین بادهی و جواب دهی را دارد، از آنجاییکه گرفتن نوبت از مراکز زیبایی و رفتن به کلینیک‌ها و انجام لیزر به واسطه شخص دیگر، یکی از سخت‌ترین کارهای دنیا است، می‌توان گفت برخی از شرکت‌ها برای ساخت و تولید دستگاه‌های لیزر خانگی اقداماتی داشتند که این کار انقلاب بزرگی در صنعت رفع موهای زائد با لیزر بشمار می‌رود.

پس از تولید دستگاه‌های خانگی لیزر و فروش آن در بازار، با در نظر گرفتن نتیجه فوق العاده دستگاه‌ها و استقبال افراد از این اختراع کاملا کاربردی، تا حد زیادی مردم از مراجعه به کلینیک لیزر موهای زائد خودداری کردند، اما در این بین افرادی که هنوز این دستگاه اعتماد نداشتند، در تلاش بودند تا برای این دستگاه هزینه‌ایی پرداخت نکنند تا مبادا در این صورت جواب نگیرند و پولشان را هدر داده باشند.

اما پس از شیوع ویروس کرونا که زندگی مردم و به نوعی سلامتی آن‌ها را تحت الشعاع قرار داد، افراد خانه ماندن را یکی از اولویت‌های اصلی زندگی خود در نظر گرفتند تا جان خود و دیگران را حفظ کنند، به صورت کلی کارهای خارج از خانه را تعطیل و تا حد ممکن در خانه انجام می‌داند.

از جمله مواردی هم که در این دوره می‌بایست در خانه روند آن ادامه یابد لیزر موهای زائد افراد بود، زیرا ترجیح این افراد خانه ماندن بود و به هیچ وجه نمی‌خواستند به کلینیک بروند، در این جا بو که لیزر موهای زائد با دستگاه‌های خانگی طرفداران خاص خود را پیدا کرد، افراد برای جلوگیری از اختلال در روند درمان خود به این نوع دستگاه‌ها روی آوردند و از آن‌ها استفاده کردند.

این مسئله موجب شد تا شرکت‌های عرضه کننده دستگاه لیزر خانگی تلاش کنند تا دستگاه‌هایی را طراحی و تولید کنند تا از قیمت مناسبی برخوردار باشد تا افرادی که قادر به مراجعه به کلینیک‌ها نیستند بتوانند از این دستگاه استفاده کنند.

دستگاه لیزر خانگی بهتر است یا کلینک

در ادامه قصد داریم با ذکر مزایا و معایب دستگاه لیزر خانگی به شما کمک کنیم تا بین دستگاه‌های خانگی و مراجعه به کلینیک انتخاب درستی داشته باشید:

مزایا و معایب لیزر خانگی و کلینیکی

مزایا لیزر خانگی

 • صرفه جویی در هزینه
 • عدم نیاز به پیمودن مسافت برای رسیدن به کلینیک های زیبایی
 • توانایی استفاده از دستگاه لیزر خانگی برای تمامی افراد خانواده
 • امکان انجام لیزر در هر ساعت از شبانه روز و هر زمانی که شخص می خواهد
 • کاهش میزان ابتلا به بیماری های مسری به علت عدم استفاده از دستگاه همگانی لیزر کلینیکی

معایب لیزر خانگی

 • عدم آشنایی فرد با نحوه استفاده از لیزر به میزان پزشک
 • امکان کاهش موفقیت در نتیجه لیزر موهای زائد در مقایسه با لیزر کلینیکی به علت آگاهی کمتر فرد در خصوص لیزر و در مقایسه با پزشک
 • بلااستفاده ماندن لیزر خانگی پس از طی شدن دوره رفع موهای زائد
 • عدم وجود نظارت پزشک برای مراحل لیزر
 • امکان آسیب دیدن پوست فرد با لیزر خانگی

مزایا لیزر کلینکی

 • بررسی شدن نوع پوست هر شخص توسط پزشک برای جلوگیری از بروز مشکلات
 • انجام شدن تمامی امور با تخصص و مهارت
 • کاهش وقوع صدمات و آسیب های لیزر به علت نظارت پزشک
 • انجام لیزر تحت نظارت پزشک متخصص
 • امکان مشورت گرفتن از پزشک برای مراقبت های قبل و بعد از لیزر
 • تنظیم کردن قدرت دستگاه لیزر بر اساس ضخامت موهای زائد هر شخص و نوع پوست او
 • قدرتمند تر بودن و پیشرفته تر بودن دستگاه های لیزر در کلینیک ها


معایب لیزر کلینیکی

 • بهداشت کمتر در این روش در مقایسه با لیزر خانگی
 • استفاده از یک دستگاه لیزر برای تمامی افراد
 • دیده شدن نقاط مختلف بدن به واسطه اپراتور دستگاه برای لیزر موهای زائد که این موضوع می تواند برای بسیاری از افراد ناخوشایند باشد
 • طی کردن مسافت زیاد برای مراجعه به کلینیک لیزر موهای زائد
 • مراجعه به کلینیک و انجام لیزر در ساعات مشخص و محدودیت در زمان انجام این کار

همچنین بخوانید:

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد در ایران

بهترین دستگاه های لیزر موهای زائد

حتماً بخوانید | عوارض دستگاه لیزر خانگی و تفاوت لیزر خانگی با لیزر در کلینیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.