مجله زیبایی

حتماً بخوانید | عوارض دستگاه لیزر خانگی و تفاوت لیزر خانگی با لیزر در کلینیک

عوارض دستگاه لیزر خانگی

عوارض دستگاه لیزر خانگی – امروزه برطرف کردن موهای زائد بدن با استفاده از لیزر بین بسیاری از خانم‌ها و آقایان محبوبیت دارد، باید بدانیم که بهره‌گیری از دستگاه لیزر خانگی به تنهایی می‌تواند با خطرات و عوارض همراه باشد یا خیر، این مسئله که لیزر کردن موهای بدن در خانه و داشتن دستگاه لیزر خانگی برای افراد گزینه جذاب و راحت است شکی نیست، زیرا این روش با هزینه کم و البته سرعت کمتری نسبت به سایر دستگاه‌های موجود در کلینیک‌ها دارد.

با این وجود می‌بایست به خاطر داشته باشید که بسیاری از ریسک‌های خاص که به سلامت ارتباط دارد ممکن است در هنگامی که در فرآیند لیزر کردن به واسطه متخصص حرفه‌ایی صورت نمی‌گیرد با آن مواجه شوید.

همچنین امکان دارد که خطرات در شرایطی که از دستگاه‌هایی بدون استاندارد استفاده می‌کنید پدید آیند.

برای اینکه با عوارض دستگاه لیزر خانگی موهای زائد بیشتر آشنا شوید می‌بایست بدانید که دستگاه‌های مخصوص این فرآیند به چه صورت کار می‌کند.

عوارض دستگاه لیزر خانگی : لیزر خانگی چگونه کار می کند؟

عوارض دستگاه لیزر خانگی : دستگاه لیزر خانگی دقیقا مشابه دستگاه‌هی لیزر در کلینیک‌های لیزر موهای زائد استفاده می‌شود، دستگاه‌های خانگی در هنگام کار پیاز مو را هدف قرار داده و آن را نابود می‌کنند.

با این وجود این نوع لیزرها قدرتی مانند دستگاه‌های لیزر الکساندرایت و جنتل مکس پرو ندارند، اکثر دستگاه‌های خانگی برای برداشتن موهای زائد هر ناحیه خاص از بدن به چند بار استفاده از اشعه لیزر نیاز است.

برای زمانیکه با دستگاه‌های خانگی کار می‌کنید، می‌بایست دستگاه را تا زمانیکه بوق می‌زند در جای خود ثابتی نگه دارید و بعد از آن قادر خواهید بود تا چند سانتی متر جابجا کرده و کار را تکرار کنید.

این روش رفع موهای زائد بدن باید هرهفته یک مرتبه یا هر دو هفته یک مرتبه تکرار کنید زیرا نتایج آن بادوام و طولانی نیست.

اکنون فکر کنید برای لیزر موهای زائد پاهای خود در خانه بمانید و چقدر زمان باید صرف کنید.

از سوی دیگر، برطرف کردن موهای زائد در کلینیک تخصصی لیزر می‌تواند نتیجه طولانی مدتی داشته باشد و کلیه موهای بدن در این روشش از بین خواهند رفت.

لیزر خانگی چگونه کار می کند؟

تفاوت لیزر خانگی با لیزر در کلینیک

عوارض دستگاه لیزر خانگی – برای از بین بردن موهای بدن، دستگاه‌های برطرف کردن موهای زائد خانگی از ILP استفاده می‌کنند، در حقیقت این عمل لیزر نیست بلکه از امواج اشعه مادون قرمز و پرتوز رنگی ترکیب شده است، در بخش دیگر، دستگاه هایلیزر حرفه‌ایی در بسیاری از شرایط از پرتو نور تک رنگ استفاده می‌کنند، به این صورت که کلیه اشعه‌های نور از طول موجی یکسان برخوردارند.

تفاوت اصلی که بین لیزر موهای زائد در خانه با کلینیک تخصصی وجود دارد، دستورالعمل حرفه‌ای پزشکی است که به شما این اطمینان را می‌دهد که بهترین نتایج ممکن را در آن بدست آورید و از بروز ریسک‌های احتمالی که در خانه وجود دارند درامان باشید.

در کلینیک‌های تخصصی لیزر موهای زائد، 4 فاکتور مهم برای رسیدن به نتیجه دائمی و امن وجود دارد که باید رعایت کرد.

فاکتورهای مذکور که در ادامه به آن می‌پردازیم عبارت است از: نوع لیزر، طول موج مورد استفاده در زمان پروسه و درنهایت پروتکل‌های درمانی و مهارت و تجربه اشخاصی که این کار را انجام می‌دهند.

در صورتیکه دستگاه‌های لیزر مخصوص خانه کلیه افراد به صورت شخصی سازی شده و با پوست و بدن افراد متناسب است.

افراد به هم شباهت ندارند و هیچ دو نفری قرار نیست یک پروسه درمانی ثابت و مشابهی با هم در لیزر موهای خود تجربه کنند.

قیمت دستگاه لیزر بدن + نکاتی که قبل از اقدام به خرید دستگاه لیزر باید به آن توجه کنید

عوارض لیزر موهای بدن در خانه

در ادامه عوارض دستگاه لیزر خانگی و لیزر موهای زائد در خانه را بررسی خواهیم کرد:

ایمنی دستگاه های لیزر خانگی

اگر شما فردی متخصص لیزر درمانی قابل اطمینان نباشید، در واقع قادر به تشخیص این موضوع نخواهید بود که لیزر ال پی ال خانگی برای پوست و موهای شما مناسب است یا خیر و یا تشخیص دهید که آیا طبیعت پوست شما تیره است یا اینکه موهای شما در مرحله مناسب رشد قرار دارند.
در این شرابط ریسک بروز سوختگی زیاد و یا هیپرپیگمانتاسیون وجود دارد، قرار گیری طولانی مدت در معرض آفتاب و مصرف بسیاری از مواد دارویی خاص می‌تواند پوست شما را در مقابل گرما و یا اشعه لیزر حساس کند، در نهایت ریسک‌های مربوط به لیزر کردن موها در خانه بدون در نظر گرفتن نکات امنیتی خطرناک خواهد بود.

در کلینیک‌های تخصصی لیزر مو، اولویت ابتدایی متخصصات نکات امنیتی است، در محیط تخصصی و کنترل شده، متخصصین لیزر قادر خواهند بود تا متناسب بودن دستگاه لیزر را برای برطرف کردن مو و یا درمان دلخواه شما را تشخیص دهند و برای شما با ماکسیموم قدرت لیزر امن باشد، در نهایت شما شاهد بهترین نتایج ممکن می‌شوید.

۲- کالیبراسیون دستگاه لیزر

از جمله دیگر عوارض دستگاه لیزر خانگی کالیبراسیون است، این مدل دستگاه می‌بایست به صورت منظم کالیبره شود تا اطمینان داشته باشید تا میزان انرژی کافی و مناسبی را ارائه کنند.

متاسفانه دستگاه‌های حذف موهای زائد خانگی به گونه طراحی نشده‌اند که بتوان آن را با گذر زمان تعمیر یا کالیبره کرد.

اگر شما دستگاهی را خریداری کنید که در کارکرد خود ایرادی داشته باشد، پول خود را دور انداخته‌اید، زیرا که نمی‌توانید نتایج خوبی را تجربه کنید یا اینکه دستگاه ممکن است روی پوست شما زخم، سوختگی و یا تغییر رنگ ایجاد کند.

عوارض لیزر موهای بدن در خانه

اثر بخشی دستگاه لیزر

بسیاری از دستگاه‌های لیزر ال پی ال برای استفاده فردی و در منزل طراحی می‌شوند، توانایی ارائه میزان گرمای استفاده شده برای نابود کردن پیاز موها به صورت دائمی در آن وجود ندارد.

انرژی ایجاد شده در این دستگاه فقط برای ایجاد آسیب محدود و به صورت کوتاه مدت موهای بدن کافی است و موهای تیره و ضخیم را باریک‌تر خواهد کرد.

با این وجود در ادامه شاهد باریک و ضعیف شدن موها خواهید شد که در ادامه درمان دستگاه نمی‌تواند این موها را از بین ببرد و در نهایت برای حذف دائمی آن‌ها اتفاقی نمی‌افتد.

همانطور که در بالا به آن اشاره شد، دستگاه‌های لیزر خانگی قادر هستند تا اندرژ خاصی با محدوده گسترده را به افراد ارائه کنند.

با این وجود برای بدست آوردن بهترین نتایج و از بین بردن پیاز مو برای همیشه، انرژی ارائه شده می‌بایست بسیار دقیق و هدفمند باشند.

برطرف کردن موهای زائد با لیزر در خانه ریسک‌های متعددی می‌تواند داشته باشد، با این وجود نتایج بدست آمده در آن معمولا جذاب و موردانتظار نخواهند بود و نمی‌توان آن‌ها را با نتایجی که در کلینیک‌های تخصصی لیزر موهای زائد به دست می‌آیند یکی کرد.

بهترین لیزر موهای زائد خانگی + طرز استفاده از لیزر خانگی و نکات ایمنی

معایب و عوارض لیزرهای خانگی

لیزر در زمان بارداری

تا به اکنون خطر استفاده از لیزر موهای زائد در زمان شیردهی و یا بارداری اثبات نشده است، اما بسیاری از پزشکان توصیه می‌کنند تا پس از اتمام این دوران برای درمان موهای زائد خود صبر کنید.

درد و سوختگی

افراد معمولا در این باره دغدغه‌های متعددی همچون سوختگی پوست و درد ناشی از لیزر را دارند، قصد دارند تا لیزر موهای زائد را انجام دهند، شما پیش از استفاده از دستگاه لیزر موهای خانگی ابتدا باید دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید، در این صورت می‌توایند درد و سوختگی را تا حد زیادی کاهش دهید.

مراقبتهای بعد از لیزر موهای زائد

به دلیل اینکه فرآیند لیزر موهای زائد در هنگام استفاده از دستگاه لیزر خانگی زیادی است و افرادی که از آن استفاده می‌کنند تخصص لازم را ندارند برای حفظ ایمنی این افراد دستگاه لیزر خانگی را ضعیف و کم قدرت می‌دانند اما شما باید بدانید که در زمان استفاده از این نوع دستگاه‌ها باید زمان بیشتری نسبت به دستگاه‌های موجود در کلینیک‌ها در نظر بگیرید.

سخن آخر

لیزر موهای زائد با استفاده از دستگاه‌های خانگی به دلیل اینکه افراد از تخصص خاصی در این باره ندارند می‌تواند عوارضی را هم به همراه داشته باشد، همانطور که در مقاله به آن اشاره کردیم از جمله عوارض دستگاه لیزر خانگی، سوختگی و یا طولانی شدن مدت درمان خواهد بود.

همچنین بخوانید:

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.