کرایو (cryo)

 

دستگاه لاغری موضعی کرایو با روش سرد کردن غیرتهاجمی چربی‌های جمع‌شده در بافت‌های زیر پوستی موجب شکسته شدن و تجزیه‌ی سلول‌های چربی می‌شود. کرایولیپولیز یک روش پیشرفته و غیرتهاجمی است که به طور موثر چربی و سلول‌های چربی را در منطقه تحت درمان حذف می‌کند و نتایج برجسته و قابل‌توجهی از کاهش بافت چربی و سلول‌های چربی را در منطقه تحت درمان نشان می‌دهد.

آنچه کرایولیپولیز را از روش‌های درمان دیگر متمایز می‌سازد، استفاده از تکنولوژی سرما همراه با خلا و فشار منفی وکیوم جهت کاهش سایز چربی، حذف سلول‌های چربی، تعداد جلسه کم (یک جلسه)، برگشت‌ناپذیری و غیر تهاجمی بودن آن است.

در کرایولیپولیز به ناحیه تحت درمان به عمق حداکثر ۲cm گرما داده می‌شود تا تری‌گلیسیرید‌ها‌ی موجود در بافت چربی به کریستال تبدیل شود همین امر سبب می‌شود تا ماکروفاژ‌ها (گلبول‌های سفید)، چربی‌ها را بعنوان جسم خارجی تلقی کرده و آنها را بعنوان جسم خارجی هضم نمایند.

روش کرایولیپولیز فن‌آوری نوینی است که به کمک یک خنک‌کننده‌ی دقیق، به آرامی و به طور موثر سلول‌های چربی زیر پوست را هدف قرار داده، آنها را کریستالیزه یا یخ‌زده می‌کند سپس با گذشت زمان، بدن به طور طبیعی چربی‌ها و این سلول‌های مرده را دفع کرده و مجددا ترمیم می‌شود به‌طوری‌که فقط سلول‌های چربی در بافت‌های سرسختی مثل ران، پهلو، شکم و … را هدف قرار می‌دهد و بقیه کارها با روند طبیعی بدن انجام خواهد شد.

این دستگاه یکی از بهترین و جدیدترین روش‌های درمان چاقی و از بین بردن چربی‌های جمع‌شده در ناحیه‌های مختلفی هم‌چون شکم، پهلو، زیر باسن، داخل ران، سرمعده، بالای زانو، بازو و … است. دستگاه کرایو شامل ۴ سری قطعه‌ی دسته اختصاصی در سایزهای متفاوت است.
در کرایولیپوایز سلول‌های چربی تجزیه می‌شوند، اما بافت عضلانی اطراف آن تجزیه نمی‌شوند، پس از خنک‌کردن سلول‌های چربی تحت آپوپتوز قرار می‌گیرند که مرگ سلولی را کنترل می‌کند، به هنگام آپوپتوز دیواره‌ی سلولی چربی تجزیه شده و موجب می‌شود که لیپیدها (چربی‌ها) از سلول‌ها آزاد شوند. این لیپیدها توسط سیستم تخلیه لنفاوی حمل می‌شوند تا از طریق بدن شما به‌همان شیوه‌ای که چربی غذا از بدن حذف می‌شود، از بدن دفع شود. این فرآیند تدریجی بوده و به این معنی است که هیچ خطری برای سیستم لنفاوی بدن ندارد.